Skip to main content
 
 

Levita vadībā prezidentūra lēnām atgūst zaudē tautas uzticību

Šis ir pirmais raksts atjaunotajā AČGĀRNI.LV versijā, kurš ir tieši radīts sadaļai AČGĀRNI. Protams nra.lv un arī SKDS nekad mūžā nepieļautu šāda virsraksta parādīšanos, taču mēs gan varam un to arī darīsim. Pirsmssākumos portāls tika veidots ar konkrētu modeli. Nereti mēs sastopamies ar to, ka izlasot kādu virsrakstu vai ziņu mēs īsti nespējam noticēt tās vēstījumam. Nespājam, jo saprotam - tās vēstījums ir apčgārns. Tā arī radās doma par šo portālu. Radīt vietni, kura pilnīgi oficiāli drīkst un ir tiesīga izmainīt jebkuru virsrakstu uz pilnīgi pretējo (tādēļ izmainītie vārdi virsrakstā izcelti). Un tad nu sanāk šādi. Ja nra.lv ''neatkarīgajā'' pētījumā secina: ''Levita vadībā prezidentūra lēnām atgūst tautas uzticību'', tad, sagriežot šo virsrakstu kājām gaisā iznāk mūsu publicētais virsraksts: ''Levita vadībā prezidentūra lēnām atgūst zaudē tautas uzticību''! Kurai versijai noticējāt Jūs? Ja mūsu, tad padalieties ar šo rakstu, nosūtiet to saviem draugiem, paziņām. Ja tomēr nra.lv versijai, tad droši varat to nedarīt.

Taču, šādam rakstam nebūtu nekādas jēgas, ja mēs nepamatotu šo savu viedokli. Melo vai nu SKDS pētījums vai arī Latvija.lv/pv uzturētāji. Diagrammā skaidri redzams, ka pašreizējai Saeimai neuzticās 59,5% vēlētāju. Kas ir 927 397 no kopējā balstiesīgo vēlētāju skaita (1 558 650), taču portālā Latvija.lv/pv likumprojektu par Saeimas atlaišanas ierosināšanu uz šo brīdi parakstījuši 44 175 vēlētāji, kas sastāda tikai 2,83% no kopējā vēlētāju skaita. Pat noņemot nost tos vēlētājus, kuri gluži vienkārši nezina par šādu iespēju nobalsot par Saeimas atlaišanu, noņemot nost pensionārus, kuriem (pārsvarā viņiem tomēr nav pieejams internets) MK ir uzlicis par pienākumu izteikt savu viedokli par maksu. Nu nekādi nesanāk kritums no gandrīz 60% uz nepilniem trim procentiem.

''Pēc Neatkarīgās pasūtījuma pētījumu aģentūras SKDS veiktās socioloģiskās aptaujas rezultāti liecina, ka, salīdzinot ar 2018. gada nogali, Valsts prezidents (kā institūcija) reitingu audzējis no 3,5 līdz 6,5 punktiem, kas šai institūcijai gada laikā ļāvis pakāpties no reitinga 17. vietas uz 12.''

Ko gan uz šī fona izsaka niecīgais Levita popularitātes pieaugums par trim procentiem? Mūsuprāt - neko! Un spriežot pēc komentāriem zem oriģinālā raksta (173, kas ir samērā daudz) sliecamies domāt, ka pētījums varētu būt objektīvāks par reālajiem datiem Latvija.lv/pv. Tas gan ir ļoti riskanti, cik nācies ''pilsētā dzirdēt'' un ''sapņos redzēt'' manipulācijas notiek apmēram 10-15% robežās, lai tautai nešķistu pārāk neticami. Bet šajā gadījumā runa ir par vairāk nekā 50%, kas var novest pie grandiozām problēmām brīdī, kad tauta sapratīs, kādos apjomos tiek muļķota. Un šeit uzreiz piebildīsim. Nekādā ziņā neaicinam ne uz vardarbību, ne dažos komentāros  uzskatāmi redzamo naida runu. Mēs, AČGĀRNI.LV uzskatām, ka Latvijai nav vajadzīga revolūcija, Latvijai ir vajadzīga evolūcija, pirmkārt jau galvās.


Avots: nra.lv

Avots foto: nra.lv


 


Tu vari atbalstīt mūsu darbu veicot ziedojumu:

Nelieto paypal? spied šeit.