Skip to main content
 
 

Sergetam cietums, Gulbim - kompensācija

Kā zināms, šodien tika paziņots spriedums Zolitūdes traģēdijas lietā. Lai gan lielas cerības uz to, ka lietā būs arī reāli cietumsodi nelika arī biedrības ''Zolitūde 21.11.'' vadītāja Regīna Ločmele-Luņova, izrādījās, ka vienu vainīgo mūsu tiesa tomēr ''nozīmējusi'' ir. Un tas ir projekta būvinženieris Ivars Sergets, kuram tad nu sakrauta virsū pilnīgi visa atbildība par atjaunotās Latvijas vēsturē lielāko civilo traģēdiju. Tiesa nolēma iespundēt vairāk nekā piecdesmit cilvēku slepkavu uz sešiem gadiem cietumā, iekļaujot jau iepriekš izciesto sodu. To cik humāns ir sods jau ir apsprieduši un vēl apspriedīs tūkstošiem komentētāju gan sociālajos tīklos, gan arī ziņu portālos zem tiešraidēm no tiesas zāles. Bojā gājušo tuviniekiem neviens sods nespēs atgriezt mīļos un tuvos.

Jau ieslodzījumā pavadītais laiks gan nav liels un Sergetam būtiski piespriesto sodu nesamazinās. Sergets tika apcietināts 13.01.2015. un rūtainu saulīti vēroja līdz 26.01.2015. Līdz ar to no piespriestā soda varēs atskaitīt vien nieka trīspadsmit dienas.

Bet ar savu šodienas lēmumu attaisnot citu apsūdzēto Andri Gulbi, manuprāt tiesa nodarījusi palielus zaudējumus valstij. Jo arī Andris Gulbis toreiz tika apcietināts, kopā ar Sergetu un arī viņš ir pavadījis ieslodzījumā šīs trīspadsmit diennaktis. Tagad sanāk, ka nepamatoti. Un nu gan būs jāmaksā kompensācija. Latvijā, protams, nekādu lielo kompensāciju nepiešķirs, ja jau cietušajiem šajā lietā piešķir vidēji pa tūkstotim kuru tāpat viens Sergets apmaksāt nespēs. Bet, ja Gulbis vērsīsies Eiropas tiesā tur cipari varētu būt jau citi. Piemēram, šajā gadījumā, kur vīrietis tikai trīs dienas nepamatoti pavadīja apcietinājumā, kompensācijas summa bija iespaidīga - simts tūkstoši britu mārciņu. Daudzi teiks, ka tas tomēr ir Anglijā, bet Eiropas tiesa arī nav Latvijā un nav tik ''neatkarīga'' kā mūsējā. Un gan jau naudiņu labam advokātam Gulbja kungs arī sazīmēs. Jau ir sazīmējis, jo ir attaisnots.

Jebkurā gadījumā, skaidrs ir tas, ka būs vēl otrā un trešā instance, kurās teorētiski kaut kas sodos var mainīties, bet maz ticams, ka tā tas arī notiks.


Autors: AČGĀRNI.LV

Foto: LETA


 


Tu vari atbalstīt mūsu darbu veicot ziedojumu:

Nelieto paypal? spied šeit.